Katalog online - książek OPAC

"Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele"
Jan Rak

Biblioteka gromadzi literaturę piękną oraz popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy zgodnie z potrzebami środowiska. Księgozbiór liczy 30617 książek systematycznie powiększając się dzięki środkom samorządowym, dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz darów. Ze względu na zawartość treściową zbiory gromadzone w Bibliotece mają charakter uniwersalny, tzn. zawierają wydawnictwa z wszystkich dziedzin wiedzy. W swojej codziennej pracy biblioteka nie tylko gromadzi, opracowuje i udostępnia księgozbiór, ale także jest punktem animacji kultury, stara się integrować swoich czytelników poprzez częste organizowane imprez kulturalnych np. wystawy malarstwa, konkursy plastyczne na kartki Bożonarodzeniowe lub ozdoby choinkowe, kroszonki, warsztaty zdobienia jaj wielkanocnych, poranki głośnego czytania, popołudnia poezji i prozy, zajęcia dla dzieci podczas wakacji i ferii.

 

Wypożyczalnia dla dzieci i dorosłych

Ul. Zamkowa 10

44-180 Toszek

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 32 233 43 44

 

Możesz nas znaleźć również na Facebooku wpisując Biblioteka w Toszku

 

GODZINY OTWARCIA DLA CZYTELNIKÓW:
poniedziałek od 9.00 - 15.00
wtorek - piątek  od 10.00 - 18.00
sobota: 
nieczynne

W ramach biblioteki głównej działa również Czytelnia gdzie udostępniane są pozycje z księgozbioru podręcznego. Księgozbiór podręczny stanowią głównie źródła słownikowe, encyklopedyczne, kompendia wiedzy, leksykony i informatory oraz wydawnictwa reprezentatywne dla danej dziedziny wiedzy.

W Czytelni działa Galeria Gashina, w której organizowane są wystawy malarstwa, rękodzieła i wystawy pokonkursowe oraz spotkania autorskie.

 

Czytelnicy mogą również bezpłatnie korzystać z Internetu.


Filia Biblioteczna w Paczynie
ul. Wiejska 11
44-120 Pyskowice
tel. 32 331 40 71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GODZINY OTWARCIA DLA CZYTELNIKÓW:
poniedziałek: 14ºº - 18ºº
środa – piątek : 14ºº - 18ºº

sobota: nieczynne

Pomieszczenia biblioteki zdjęcie 1

Pomieszczenia biblioteki zdjęcie 2

Pomieszczenia biblioteki zdjęcie 3

Pomieszczenia biblioteki zdjęcie 4

Pomieszczenia biblioteki zdjęcie 5 - sala komputerowa

Informacja o zmianie godzin od 2 stycznia 2019 roku