Aleksandra Golombek
Edukację artystyczną rozpoczęła w wieku 3 lat, uczęszczając przez kolejne 10 lat na zajęcia tańca towarzyskiego u Państwa Ewy i Franciszka Witos. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat uczęszczając przez 5 lat na zajęcia keyboardu w Centrum Kultury Zamek w Toszku prowadzone przez Panią Lucynę Tomala. W 2016 roku dołączyła do Ogniska Muzycznego przy parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, ucząc się gry na trąbce u mgr. Jarosława Spałek. Od 2017 roku jest członkiem Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Toszek. Jest członkiem scholi Con Colore pod dyrekcją Pani Kariny Kupczyk z Toszka oraz gościnnie śpiewała z chórem Tryl pod dyrekcją Pani Marii Garbal z Toszka. W 2018 roku rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach w klasie fortepianu mgr Anny Spałek oraz mgr Joanny Wójcik, a w 2020 roku w klasie śpiewu solowego dr hab. Sabiny Olbrich-Szafraniec prof. UŚ, którą ukończyła w 2024 roku z wyróżnieniem. W 2023 roku podjęła naukę w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina filii w Białymstoku w klasie śpiewu solowego prof. dr Aleksandra Teligi. Od 2024 roku studiuje również prowadzenie zespołów muzycznych w klasie dyrygowania prof. dr hab. Anny Olszewskiej. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2022/2023 oraz 2023/2024, otrzymała również Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2021/2022, 2022/2023 oraz 2023/2024, a także Stypendium Miasta Białystok za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne w roku akademickim 2023/2024. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W ciągu swojego życia miała okazję występować z artystami scen śląskich i polskich. Debiutowała w projekcie studenckim “Błękitny Zamek” Romana Czubatego w roli Cioteczki Izabeli w Filharmonii i Operze Podlaskiej w kwietniu 2024 roku. We wrześniu 2025 roku śpiewała na Festiwalu Viva il canto w operetce “Księżniczka Czardasza” w roli Aranki. W lutym 2026 śpiewała partię sopranu w „Petite messe solennelle” Gioachino Rossiniego pod batutą maestro Sławka A. Wróblewskiego w Filharmonii i Operze Podlaskiej w Białymstoku.
